Érdekel a műkörömépítő zselé használata?
Nem ritka a hölgyek körében az, hogy valaki a saját kezébe veszi a körmei sorsát. Szinte alig van olyan nő, aki ne járt volna már körmösnél, sőt a legtöbben rendszeresen járnak szakemberhez, hogy kezük minél ápoltabb legyen. Éppen ezért sokakban felmerül, hogy hogyan is működik a műkörömépítő zselé használata. Az utánajárás könnyű, a neten számtalan oldal foglalkozik ezzel.
Én most mégis úgy gondoltam, hogy megkönnyítem számodra a tájékozódást, így mai blogbejegyzésem ennek a népszerű anyagnak a használatáról fog szólni.
Mikor válasszunk műkörömépítő zselét?
Számos olyan helyzet akad, amikor a saját körmöd valamiért nem túl szép. Ennek legtöbb esetben a körömrágás vagy a nem megfelelő hossz az oka, de szerencsére ezeken könnyen lehet segíteni.
Míg a legkézenfekvőbb megoldásnak a géllakk vagy az erősített géllakk tűnik, addig akad olyan köröm, ahol ez nem elégséges. Sok nő szereti a hosszú körmöket, ezt pedig saját körömből a legritkább esetben lehet tartósan elérni. Ilyenkor jöhet kifejezetten jól a kínálatomban számtalan változatban kapható népszerű alapanyag, a zselé.
A műkörmözés hajnalán a porcelán volt jóval elterjedtebb, és bár még ma is sokan használják és kedvelik, a zselé mégis sikeresen hódította meg az egész körmös világot. Ez persze távolról sem a véletlennek köszönhető, hiszen ha megkérdezel pár gyakorló körmöst, mindenki a rugalmasságáról és a használatának egyszerűségéről fog ódákat zengeni.
De nézzük csak, hogy is kell használni ezt a modern alapanyagot?
Hogyan történik a zselé használata?
Elsődleges fontosságú a megfelelő szín kiválasztása, ebben nyújthatnak segítséget blogom divatszínekről szóló cikkei, ahol minden évszaknak megfelelően megtalálhatod az aktuálisan trendi árnyalatokat.
A körmök tisztítása, fertőtlenítése és előkészítése után jöhet a sablon felhelyezése.
Amint fent van a sablon, a megfelelő ecsettel kell felvinni az anyagot, hogy aztán az UV/LED lámpa alatt megköthessen. Az, hogy alapzselére, építőzselére, színes zselére van-e szükséged, sok minden függvénye, hiszen mást használsz a baby boomer körmökhöz és mást egy standard színes műkörömhöz. A bufferről és a durvább reszelőről sem szabad megfeledkezni, hiszen ezzel tudod formázni a sablon eltávolítása után a körmöket.
Nem elhanyagolható a lezárás sem, amit fényzselével (matt vagy fényes változattal) tudsz létrehozni, hogy védőréteget képezve minél tartósabbá tegye a műkörmöt.
A megfelelő elkészítés szavatolja majd azt, hogy valóban hetekig ne kelljen a körömkérdéssel foglalkoznod, és úgy is kellemes látványt nyújtson a kezed.
Úton a műkörmös szakma felé?
Tapasztalatom szerint azok a hölgyek, akik éreznek affinitást a körmös szakma iránt rendszerint rendelkeznek is a kellő szépérzékkel, kézügyességgel és kommunikációs képességekkel, ami egy műkörmöst igazán jó szakemberré tehet.
Persze sok esetben hiányzik a tapasztalat, az anyagismeret és a rutin, de ezek mind-mind pótolhatóak. Éppen ezért, ha érdekel a szakma, bátran iratkozz be egy műkörmös képzésre, ahol a mesterség minden csínját-bínját meg lehet tanulni. Emellett persze állok én is a rendelkezésedre, akár hobbikörmös, akár profi körmös vagy. Keress elérhetőségeim valamelyikén, és varázsolj meseszép műkörmöket velem!
Puszy, Barby